Kiedy zaleca się licówki

Licówki porcelanowe Łódź

Dbając o swój dobry wizerunek coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na nie tylko na ładny uśmiech, ale również kształt zębów przednich, bez kamienia nazębnego! Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie usta zaraz po oczach skupiają największą uwagę rozmówcy. Co więcej? Piękny i zdrowy uśmiech to zdecydowanie większa pewność siebie, dlatego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na licówki porcelanowe. Warto zaznaczyć, iż jest to doskonała metoda na uzyskanie pięknego uśmiechu, a co najważniejsze ryzyka ich uszkodzenia. Dzięki doświadczonym stomatologom Meritum jest to jak najbardziej możliwe! Licówki porcelanowe Łódź to świetny wybór, nasza metoda jest przede wszystkim mało inwazyjna, dlatego też przyciąga coraz więcej osób, które odwiedzają nasz gabinet i decydują się na ich założenie!

Czy wiesz, że zakładanie licówek porcelanowych to jedna z bardzo wielu usług naszej innowacyjnej stomatologii estetycznej w Łodzi? Licówki wykorzystywane są przede wszystkim do zmiany kolorystyki zębów, maskowania przebarwień oraz ogólnej poprawy kształtu zębów (poszerzenia bądź wydłużenia). Pamiętaj, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, nie odpowiada ci kształt lub kolor- wówczas najlepszym rozwiązaniem jest nowoczesna korekcja z zastosowaniem licówek porcelanowych! Korzystając z usług naszego gabinetu stomatologicznego możesz być pewien znacznej poprawy wyglądu Twoich zębów! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą!

Licówki porcelanowe – czym są?

Zastanawiasz się czym tak naprawdę są licówki porcelanowe? A więc, licówka porcelanowa to bardzo cienki pasek porcelany, który zakładany jest na część licową (przednią) wcześniej oszlifowanego zęba. Do odbudowy zębów wykorzystuje się dwa materiały: kompozyt oraz porcelanę. Bardzo dużą zaletą licówek porcelanowych Łódź jest fakt, iż nie zmieniają koloru i nie ulegają przebarwieniu wraz z upływem czasu i eksploatacją zębów! Licówki porcelanowe zachowują nie tylko blask i połysk, ale również kolor i to na całe życie! Co więcej? Jeśli zdecydujesz się na założenie licówek porcelanowych na zęby, nie ma potrzeby wybielania zębów, bowiem zachowują one kolor licówek. Powinieneś wiedzieć, że kolor licówki porcelanowej zawsze wybiera Pacjent, aczkolwiek przy wskazówkach lekarza stomatologa. Nasi wykwalifikowani stomatolodzy Meritum zawsze i chętnie służą pomocą!

Zaletami licówek porcelanowych są między innymi:

 • Bardzo wysoka wytrzymałość
 • Nadanie zębom pięknego a zarazem naturalnego kształtu
 • Skuteczne zakrywanie przebarwień i nadłamań
 • Długotrwały efekt estetyczny- nawet powyżej 10 lat!

Licówki porcelanowe Łódź posiadają pełen wachlarz korzyści, nic więc dziwnego, że są tak często wybieraną usługą stomatologiczną, skoro jest to jeden z najlepszych sposobów na piękne zęby!

Licówki porcelanowe Łódź- krok po kroku

Czas przygotowania i wykonania licówek porcelanowych jest uzależniony od warunków zastanych w jamie ustnej. Jednak najczęściej jest to okres około 1-2 tygodni, który obejmuje 2-3 wizyty w gabinecie stomatologicznym!

 • Szczegółowa konsultacja oraz przedstawienie planu leczenia- na samym początku leczenia, lekarz stomatolog przeprowadza badanie (bada funkcje mięśni żucia i stawów skroniowo- żuchwowych, zgryz, stan uzębienia, oraz zleca niezbędne badania radiologiczne). O czym warto pamiętać? To, iż zarówno plan wykonania oraz zacementowanie licówek musi odbywać się w ścisłej współpracy lekarza z Pacjentem! Dosyć często wskazane jest również pobranie wycisków, które służą do przygotowania woskowego projektu przyszłych licówek. Wspólnie przygotowujemy wizję przyszłego wyglądu naszych Pacjentów (dobór kształtu, kolorystyka zębów), dzięki czemu uzyskujemy zadowalający efekt.
 • Przygotowanie zębów pod licówki- kolejna wizyta w Meritum Łódź to wizualizacja wcześniej zaplanowanych licówek w ustach Pacjenta. W gabinecie, w oparciu o nowoczesną technikę dentystyczną wykonuje się tzw. kompozytowy  mock- up na zębach Pacjenta. Co istotne? Jest to tymczasowe uzupełnienie, które stomatolodzy mocują w sposób nietrwały na zębach Pacjenta w celu sprawdzenia odczucia względem nowego kształtu zębów oraz całego uśmiechu. Jest to również etap, w którym możliwe jest nanoszenie korekt. Gdy plan leczenia wraz z kosztorysem zostanie zaakceptowany, na kolejnej wizycie nasi lekarze odpowiednio przygotowują zęby pod licówki. Aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny wykonuje się minimalne szlifowanie w obrębie zewnętrznej warstwy szkliwa na powierzchni wargowej zębów. Następnie, gdy zęby zostaną precyzyjnie przygotowane pod licówkę, wykonywane są wyciski, które trafiają kolejno do pracowni protetycznej. Gdy wyciski zostaną pobrane, Pacjent otrzymuje licówki tymczasowe, które stanowią ochronę oszlifowanych zębów przed mikrourazami.
 • Po wykonaniu wycisków w ciągu kilku dni można przystąpić do mocowania licówek na zębach. Końcowym zwieńczeniem leczenia jest cementowanie gotowych uzupełnień. Mimo, iż jest to proces niezwykle dokładny i szczegółowy, to dla Pacjenta jest to metoda wygodna i komfortowa. Co więcej? Zaraz po zamocowaniu licówek, Pacjent od razu może opuścić gabinet stomatologiczny i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!

Licówki porcelanowe Łódź to Twój najlepszy wybór!

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg to gwarancja zadowalającego efektu końcowego, który będzie miał wpływ na poprawę komfortu Twojego życia na długie lata. Nie warto skupiać się tylko i wyłącznie na kwestiach finansowych- najważniejsze jest aby postawić na fachową opiekę stomatologa, któremu możemy zaufać. Jakość, solidność i staranność procesu wykonania licówek porcelanowych mają ogromny wpływ na atrakcyjny wygląd! Jesteśmy nie tylko profesjonalistami, ale troszczymy się również o komfort Pacjenta, dlatego też dbamy o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły!

Kiedy warto postawić na licówki porcelanowe?

Niestety często zdarza się, że nawet zdrowe zęby nie są doskonałe. Licówki porcelanowe Łódź oferują mało inwazyjną metodę, która radykalnie poprawia estetykę uśmiechu. Licówki wykorzystuje się także do korekty kształtu zębów siecznych, kłów oraz przedtrzonowych. Jedne z najczęstszych wskazań do ich zastosowania na zęby to:

 • Przebarwienia
 • Starte, wyszczerbione zęby
 • Złamane zęby
 • Zęby nierówne, o nieregularnym kształcie
 • Diastema
 • Uszkodzenia szkliwa zębów

Z kolei przeciwwskazaniem do zakładania licówek są między innymi:

 • Starte zęby spowodowane bruksizmem
 • Wady zgryzu, które mogą doprowadzać do ich złamania lub pęknięcia
 • Niewystarczająca jama higieny ustnej
 • Zbyt małe korony zębów
 • Złe przyzwyczajenia (obgryzanie paznokci czy stukanie zębami)
 • Braki zębowe, szczególnie w odcinkach bocznych uzębienia
 • Zęby zniszczone bądź z bardzo rozległymi wypełnieniami

Aby sprawdzić czy u Ciebie można założyć licówki porcelanowe umów się na wizytę konsultacyjną w Meritum Łódź! Nasi lekarze stomatolodzy porozmawiają o Twoich oczekiwaniach, sprawdzą stan zębów, zlecą niezbędną diagnostykę oraz przedstawią możliwości leczenia! Oferta naszego gabinetu stomatologicznego to duże udogodnienie dla Pacjentów, którzy potrzebują profesjonalnego i kompleksowego leczenia, a nie chcą zbytnio nadwyrężać domowego budżetu!

Licówki porcelanowe Łódź – cena

Należy podkreślić, iż całkowity koszt aplikacji licówek porcelanowych zależy od metody leczenia, która będzie konieczna do przeprowadzenia. Jeśli nasze zęby są w dobrej kondycji, to najczęściej wystarczający okazuje się być zabieg higienizacji a kolejnym etapem będzie już założenie licówek. Aczkolwiek najczęściej założenie licówek stanowi ostatni etap leczenia. Często przed założeniem licówek przeprowadza się zabieg higienizacji oraz wybielanie zębów, aby zęby nie pokryte licówkami były tak samo białe jak te z osadzonymi licówkami. Średnia cena licówek porcelanowych to koszt około 1800 zł. Natychmiastowe zadbanie o stan swojego uzębienia to jednak bardzo dobra decyzja. Nie powinno się na tym oszczędzać zwłaszcza, że efekt wykonywanych zabiegów jest zniewalający!

Mam już licówki i co dalej?

Dzisiejsza stomatologia estetyczna dysponuje licówkami porcelanowymi, które wyróżnia bardzo długi okres trwałości. Co więcej? Ryzyko odpadnięcia jest minimalne, a barwa nie ulega zmianie wraz z upływem czasu! Powinieneś wiedzieć, że trwałość licówek porcelanowych jest również uzależniona od pielęgnacji zębów i dziąseł, od jakości własnego uzębienia oraz sposobu w jaki dba się o założone licówki. Po założeniu licówek porcelanowych przez kilkanaście godzin po przeprowadzeniu zabiegu należy wystrzegać się zbyt dużych wahań temperatury, bowiem może wystąpić chwilowa wrażliwość zarówno na ciepło jak i zimno. Natomiast jeśli chodzi o zalecenia pielęgnacyjne, to o licówki porcelanowe należy dbać dokładnie tak samo jak w przypadku naturalnego uzębienia. Zaleca się:

 • Szczotkowanie 2 razy dziennie
 • Używanie miękkiej szczoteczki
 • Stosowanie odpowiedniej pasty do zębów
 • Stosowanie letniej wody oraz używanie irygatora

Co więcej? Pacjent powinien zgłaszać się 2 razy w roku na wizyty kontrolne do stomatologa, aby usunąć powstały osad i kamień.

Licówki porcelanowe Łódź- gdzie je wykonać?

Mimo, iż obecnie na rynku znaleźć można mnóstwo gabinetów stomatologicznych, które oferują wykonywanie licówek porcelanowych, to jednak warto zwrócić uwagę na udokumentowane doświadczenie lekarza oraz profesjonalne wyposażenie gabinetu. Pamiętaj, że obecnie istnieje wiele technologii, które skutecznie wspomagają leczenie dentystyczne, jednak nie wszyscy dentyści z nich korzystają! Meritum Łódź to doskonały wybór- zarówno doświadczeni stomatolodzy jak i nowocześnie wyposażone gabinety w połączeniu z najnowszą technologią sprawiają, że Pacjent zyskuje gwarancje najwyższej jakości usług!

Wszystkie osoby, które poszukują sprawdzonego gabinetu stomatologicznego zajmującego się zakładaniem licówek- serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Nasz zespół to grono wysoko wykwalifikowanych specjalistów stomatologów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe. Nie czekaj i stwórz z nami swój nowy i piękny uśmiech. Licówki porcelanowe Łódź to gwarancja świetnego efektu estetycznego!