Facebook

Usuwanie zębów Łódź

usuwanie ósemek

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim usunięciem zębów, których nie można wyleczyć zachowawczo ani protetycznie.

Zabiegi, które wykonuje stomatolog chirurg mają ponadto na celu eliminację zębopochodnych źródeł zakażenia poprzez ekstrakcję zębów.

Chirurgia stomatologiczna, którą oferujemy pacjentom z Łodzi, to nie tylko zabiegi polegające na ekstrakcjach, czyli usunięciu zębów. Nowoczesne sposoby leczenia i coraz bardziej profesjonalne narzędzia sprawiają, że ta dziedzina stomatologii stale poszerza swoje możliwości i zwiększa efektywność, pozwalając rozwiązywanie nawet najbardziej złożonych problemów dentystycznych.

Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek , czyli zębów mądrości

Zęby mądrości to ósemki, czyli najdalej położone zęby w łuku zębowym. Ósemki górne to zęby położone  w szczęce, ósemki dolne wyrastają w  żuchwie, każdy po jednej stronie. Ósemki nie są problematyczne, jeśli wyrastają w odpowiednim czasie i miejscu. Kiedy są prawidłowo ustawione i nie są dotknięte próchnicą, mogą z powodzeniem pozostać na swoim miejscu przez całe życie przyczyniając się do odpowiedniego żucia. Problem pojawia się jednak, gdy ich wzrost jest utrudniony lub zatrzymany co powoduje najczęściej zapalenie otaczających go tkanek miękkich. Występuje wtedy opuchlizna dziąseł, obrzmienie policzka  i zazwyczaj silny ból. W takiej sytuacji wskazany jest zabieg usuwania zębów mądrości czyli ekstrakcja ósemek. Jeśli zapalenie jest słabe , a ząb ma szanse na wyrżnięcie nie trzeba usuwać zębów mądrości. Stosuje się wówczas antybiotyki, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe i pozostawia ząb w jamie ustnej. Jeśli objawy bólowe powtarzają się lub ząb jest ustawiony nieprawidłowo, jedynym sposobem, aby zapobiec innym problemom jest usunięcie chirurgiczne zębów.

usuwanie ósemek
Usuwanie zębów mądrości łódź
01

Usuwanie zębów mądrości - przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem chirurgicznego usunięcia ósemki pacjent powinien wykonać zdjęcie panoramiczne, czyli ogólne prześwietlenie rentgenowskie pokazujące wszystkie zęby jednocześnie (w tym usytuowanie w kości wszystkich ósemek). Przed zabiegiem pacjent powinien zjeść lekki posiłek.

Wyrywanie ósemek łódź
02

Usuwanie zębów mądrości - jak przebiega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Przy górnych ósemkach, prawie natychmiast po wykonaniu znieczulenia można zaczynać zabieg, przy dolnych ósemkach na efekt znieczulenia należy chwilę poczekać.

Zabieg usunięcia ósemki uzależniony jest od jej położenia. Jeżeli ząb jest w całości widoczny w jamie ustnej, to zabieg sprowadza  się jedynie do podważenia zęba i wyciągnięcia go z kości szczęki lub żuchwy. W tym przypadku zabieg trwać może około 10 -15 minut.

W przypadku gdy ząb jest widoczny jedynie częściowo lub jest zupełnie niewidoczny w jamie ustnej przeprowadza się zabieg dłutowania. Lekarz nacina i odwarstwia dziąsło za ostatnim zębem. Uwidacznia kość leżącą pod dziąsłem i za pomocą wiertła usuwa część kości znajdującą się  ponad zatrzymaną w kości ósemką. Następnie ząb zostaje podważony i wyciągnięty w całości lub w podzielonych kawałkach. Zabieg może trwać dłużej.

Wyrywanie zębów łódź
03

Usuwanie zębów mądrości - zalecenia po zabiegu

Zabieg usuwania ósemek jest dość często inwazyjny i pozostawia opuchliznę, która podczas pierwszych 2-3 dni może spowodować widoczną asymetrię twarzy. Po zabiegu może pojawić się zasinienie na powłokach twarzy. Może pojawić się również ból i utrudnione otwieranie jamy ustnej. Ból po zabiegu można załagodzić silnymi lekami przeciwbólowymi  i przeciwzapalnymi oraz zimnymi okładami.  Występuje ból gardła podczas przełykania, trudności w wyraźnym mówieniu.  Problemy te trwają zwykle 2-3 dni, czasami mogę jednak trwać aż do zdjęcia szwów, które zdejmuje się zazwyczaj po tygodniu.

Dynamicznie rozwijająca się chirurgia stomatologiczna jest dla wielu pacjentów szansą na efektywne pozbycie się kłopotliwych problemów z zębami oraz innymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej. Chirurg stomatolog pracujący w naszym gabinecie jest przygotowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów , zachowując pełną precyzję oraz pewność działania. W naszym dogodnie zlokalizowanym gabinecie w mieście Łódź, pacjent może liczyć na profesjonalną opiekę stomatologa chirurga, a także na fachowe wsparcie w doborze jak najlepszego metody leczenia

Usuwanie zębów mądrości Łódź

Ósemki czyli tzw. zęby mądrości nazywane przez stomatologów trzecimi zębami trzonowymi mogą przysporzyć bardzo wielu problemów. Ich rozwojowi mogą towarzyszyć nieprzyjemne objawy takie jak między innymi: ból, stany zapalne oraz obrzmienia a nawet torbiele! W tej sytuacji nie warto zwlekać z wizytą u stomatologa! Usuwanie ósemek Łódź to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Nasi specjaliści kompleksowo i profesjonalnie zajmą się usunięciem ósemek ze znieczuleniem, dzięki czemu ból zostanie wyeliminowany!

Chirurgiczne usuwanie ósemek Łódź

Ósemki to zęby kłopotliwe, obecnie raczej przysparzają nam problemów niż dostarczają korzyści. Lista kłopotów z zębami mądrości jest naprawdę bardzo długa:

  • Mogą zostać w dziąśle
  • Mogą wyrosnąć krzywo
  • Mogą wyrosnąć z złym miejscu
  • Mogą doprowadzić do powstania wady zgryzu

Ze względu na fakt, iż schowane są one głęboko z tyłu jamy ustnej, często nie jesteśmy w stanie wyczyścić ich wystarczająco dokładnie. Dlatego też ósemki bardziej od innych zębów narażone są na próchnicę. Zastanawiasz się czy warto je usuwać profilaktycznie? Pamiętaj, iż decyzja w tej kwestii powinna być zawsze wynikiem wcześniejszej konsultacji pacjenta ze stomatologiem bądź ewentualnie z ortodontą. Zapraszamy do skorzystania z oferty gabinetu stomatologicznego Meritum, które obejmuje chirurgiczne usuwanie ósemek!

Czy ekstrakcja zębów mądrości jest bolesna?

W obecnych czasach praktycznie żaden zabieg stomatologiczny nie przysparza silnego bólu, bowiem zawsze przysługuje nam znieczulenie. Nie inaczej jest w przypadku usuwania ósemek! Wybierając usuwanie zębów mądrości Łódź zyskujesz pewność i gwarancje wykonania zabiegu z pominięciem wszelkich, przykrych doznań. W naszej nowoczesnej klinice praktycznie zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe (rzadko ogólne), dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Co istotne? Po wykonaniu zabiegu nasi stomatolodzy przepisują pacjentom specjalne leki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Odbywa się to po dłutowaniu w celu ograniczenia dolegliwości poekstrakcyjnych.

Meritum Łódź – nie zwlekaj, umów się na konsultację ze specjalistą!

O czym warto pamiętać? To, iż częściowe wyrżnięte ósemki są doskonałym miejscem dla rozwoju bakterii, które powodują zapalenie dziąseł oraz przyzębia. Co więcej? Mogą one także przedostać się do całego organizmu i stać się przyczyną rozwoju innych bardzo poważnych chorób, między innymi: zapalenia opon mózgowych. Dlatego też zaleca się, aby nie bagatelizować tego problemu. Pamiętaj im wcześniej umówisz się na konsultację z naszymi specjalistami- tym lepiej! Nie musisz się niczego obawiać- usuwanie ósemek Łódź to zabieg bezbolesny, krótki i nieskomplikowany!