Facebook

Jak przebiega pierwsza wizyta?

Umówienie-wizyty-i-ankieta-medyczna
01

Umówienie wizyty i ankieta medyczna

W celu umówienia wizyty skontaktuj się z nami telefonicznie, przez e-mail meritum@meritum.lodz.pl lub formularz na stronie www.
Dwa dni przed terminem konsultacji zadzwonimy do Państwa w celu przypomnienia i potwierdzenia terminu nadchodzącej wizyty.

Przed pierwszą konsultacją poprosimy o wypełnienie ankiety lekarskiej. Zależy nam aby leczenie przebiegało bezpiecznie i potrzebne są informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy alergiach. Ankietę można wypełnić na miejscu w gabinecie lub pobrać i wypełnić swobodnie w domu. Wypełnioną ankietę można przesłać na adres meritum@meritum.lodz.pl lub oddać w recepcji przed wizytą. Jeśli nie wypełniają Państwo ankiety medycznej w domu, prosimy o stawienie się 15 minut wcześniej niż zaplanowana wizyta.

W zakres danych osobowych niezbędnych do udzielenia świadczenia medycznego należą: imię, nazwisko, PESEL , adres miejsca zamieszkania. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości, a Rodziców prosimy o przygotowanie również dokumentów z numerem PESEL Dzieci.

Pobierz ankietę PDF

dentysta Łódź
02

Witamy w Meritum

Nasze gabinety stomatologiczne mieszczą się w centrum Łodzi, przy ulicy Zachodniej 101 oraz przy ulicy Wschodniej 44. Pacjenci cenią je za nowoczesność i przyjazną atmosferę.

Przychodząc na wizytę zapraszamy do recepcji, gdzie recepcjonistki chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz wskażą miejsce w poczekalni.
W poczekalni udostępniamy Pacjentom bezpłatne WiFi, zimne napoje, kawę, herbatę, aktualną prasę. W razie potrzeby można skorzystać z bezpłatnych jednorazowych szczoteczek z pastą do zębów.

dentysta Łódź
03

Zapraszamy do gabinetu

Lekarz zaprasza Pacjenta do gabinetu, gdzie najpierw omawiane są jego problemy z uzębieniem, dotychczasowe doświadczenia oraz oczekiwania związane z leczeniem.

Następnie lekarz przeprowadza badanie stomatologiczne, diagnozuje stan uzębienia Pacjenta, wykonuje fotografie wewnątrzustne oraz fotografie uśmiechu potrzebne do zaplanowania leczenia. W razie potrzeby kieruje na badanie diagnostyczne (RTG lub tomografia komputerowa).

Jeśli posiadają Państwo aktualną dokumentację medyczną, prosimy zabrać ją ze sobą.

Leczenie kompleksowe i zespołowe stomatolog łódź meritum
04

Indywidualny plan leczenia / konsylium lekarskie

Po badaniu lekarz przygotowuje plan leczenia uwzględniający ceny zabiegów. W zależności od potrzeb konsultacje przeprowadzamy w zespole wielospecjalistycznym. Konsylium z każdej dziedziny stomatologii (ortodoncja, implantologia, endodoncja, protetyka, leczenie zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych, chirurgia) pozwala wybrać najlepszą metodę leczenia dla każdego Pacjenta indywidualnie.

Tak przygotowany plan leczenia przesyłamy pacjentowi drogą mailową , a następnie omawiamy bezpośrednio na kolejnej wizycie.

dentysta Łódź
05

Rozpoczęcie leczenia, terminarz wizyt

Po wizycie zapraszamy ponownie do recepcji, gdzie uzgadniamy dogodny termin w celu rozpoczęcia leczenia.

Przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy profesjonalne i kompleksowe czyszczenie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego. Wykonujemy: scaling (usuwanie kamienia), piaskowane (czyszczenie osadu), polerowanie oraz fluoryzację.

W Meritum istnieje możliwość płatności gotówką, kartą płatniczą lub w ratach.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Leczenie zespołowe i kompleksowe

W Meritum przyjęliśmy koncepcję pracy zespołowej, dzięki której nasi Pacjenci mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia kilku lekarzy zajmujących się różnymi dziedzinami stomatologii.

Lekarze wspierają się doświadczeniem omawiając przypadek każdego Pacjenta podczas konsyliów lekarskich.

Obecnie jeden lekarz nie jest w stanie perfekcyjnie opanować wszystkich technik , a ilość koniecznych szkoleń przerasta możliwości jednego człowieka. Dlatego w Meritum przyjęliśmy ideę pracy zespołowej, w której lekarze wykonują procedury lecznicze u Pacjentów w dziedzinie , w której specjalizują się.

System ten zapewnia Pacjentom kompleksowe leczenie zębów a jednocześnie daje gwarancję osiągnięcia najlepszych efektów leczniczych.

RTG dentysta łódź