Facebook

Ortodoncja

Czym jest aparat na zęby?

Zamek – główny element aparatu, jest przyklejany na zęby od strony wargowej lub od strony języka.

Ligatura – elastyczny element aparatu, utrzymuje drut w zamku, przez pacjentów określany jako gumeczka lub ligaturka. Gumeczki wymieniane są przy każdej wizycie, dostępne są w wielu kolorach.

Łuk aparatu (drut) – element generujący nieznaczną siłę, dzięki której zęby przesuwają się w wyznaczonym kierunku. Drut jest wymieniany kilka razy podczas leczenia.

Rezultatem leczenia ortodontycznego jest estetyczny, atrakcyjnie wyglądający uśmiech oraz prosto ustawione zęby. Możliwość szerokiego uśmiechania się bez kompleksów i obaw o wygląd daje komfort oraz poczucie pewności siebie.

aparat Damon
Meritum - logo

Stały aparat ortodontyczny przyklejony jest do powierzchni zębów przez cały okres trwania leczenia ortodontycznego. Ten rodzaj aparatu przeznaczony jest przede wszystkim dla młodzieży i osób dorosłych.

aparat ortodontyczny

Aby leczenie ortodontyczne było efektywne, trwałe i aby faktycznie zmieniło nasz wygląd, musi być właściwie zaplanowane, a później odpowiednio zakończone. Rodzaj zastosowanego aparatu ortodontycznego w głównej  mierze uzależniony jest od rodzaju wady zgryzu, wieku pacjenta oraz jego oczekiwań.

Niezależnie od wybranego przez Ciebie rodzaju aparatu ortodontycznego, leczenie będzie składać się z kilku etapów. Świadomość kolejnych kroków leczenia jest bardzo istotna.

Więcej dowiesz się na naszej stronie ortodonta.lodz.pl poświęconej ortodoncji.

  • Jak przebiega leczenie aparatem ortodontycznym?
  • Leczenie ortodontyczne w pięciu etapach
  • Rodzaje aparatów stałych dostępnych w Meritum Łódź

Dowiedz się więcej