Zamki aparatu estetycznego wykonane są z przeźroczystego szafiru, z białej porcelany lub kosmetycznego kompozytu, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne

Aparaty stałe kosmetyczne przykleja się do zębów od strony wargowej, ale dzięki barwie zamków są bardzo mało widoczne. Aparaty przeźroczyste stanowią zdecydowanie mniej widoczną wersję leczenia za pomocą stałego aparatu ortodontycznego. Zamki umieszczane na zębach są wykonane z różnych materiałów mniej lub bardziej przeziernych, co daje efekt zmniejszenia widoczności.

Zamki dostępne są w kolorze białym, tak aby pasowały do zębów lub wykonane są z kryształów szafiru w jasnym transparentnym kolorze, który pozwala przebijać się naturalnej barwie zębów. Jednak nadal pozostaje widoczny metalowy łuk łączący i inne dodatkowe elementy. Przebieg leczenia jest taki sam, jak w przypadku metalowego aparatu, a jedyną różnicą tego rozwiązania jest zmniejszona widoczność aparatu w trakcie leczenia.

Coraz więcej dorosłych pacjentów szuka pomocy u ortodonty z powodu wcześniej nieleczonej wady zgryzu.

Obecnie coraz więcej dorosłych pacjentów szuka pomocy u ortodonty z powodu wcześniej nieleczonej wady zgryzu, jak również w celu przygotowania zębów do leczenia protetycznego lub implantologicznego.

Poprzez leczenie ortodontyczne można osiągnąć przede wszystkim poprawę estetyki uzębienia, a co za tym idzie, poprawę wyglądu twarzy. Właściwe położenie górnych zębów siecznych pozwala uzyskać odpowiednie podparcie dla górnej wargi, tym samym spowalniając tworzenie się zmarszczek oraz spłycając bruzdy nosowo-wargowe.

Korzyści wynikające z leczenia ortodontycznego mają charakter zdrowotny, często stanowią formę uzupełniającą leczenie interdyscyplinarne, tj. połączone z odbudową protetyczną lub leczeniem dziąseł. Jednak największą zaletą jest piękny uśmiech, którym można obdarować rodzinę, przyjaciół oraz znajomych.

Zalety aparatu ortodontycznego estetycznego:

Znikoma widoczność aparatu na zębach

Wady aparatu ortodontycznego estetycznego:

Zbyt delikatny

Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Specjalistycznym leczeniem ortodontycznym zajmuje się dr Michał Ostrowski

Michał Ostrowski

Lekarz dentysta