Leczenie zębów pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z nowocześniejszych metod stosowanych we współczesnej stomatologii.

Mikroskop w stomatologii wykorzystywany jest głównie w endodoncji, przy leczeniu kanałowym zębów, w precyzyjnej protetyce, przy preparowaniu zębów pod licówki porcelanowe i korony ceramiczne, w chirurgii stomatologicznej oraz w periodontologii, czyli leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Mikroskop stanowi również niezastąpione wsparcie w stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy zębów. Dzięki bardzo dużemu powiększeniu można dokładnie wyczyścić ząb, zapobiegając  nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszystkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, ponieważ wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym.

Polskie gabinety stomatologiczne posiadające to nowoczesne i profesjonalne urządzenie nie odbiegają poziomem od światowych. Z reguły wyposażone są w aparaturę stomatologiczną na najwyższym poziomie oraz nowoczesne materiały i leki stomatologiczne potrzebne do wypełnień.

Najistotniejsze  jednak jest to, że gabinety dentystyczne mające w swoim wyposażeniu mikroskop, zatrudniają najlepszych specjalistów. Jest to konieczne, ponieważ leczenie zębów przy użyciu tej aparatury wymaga nie tylko długoletniego doświadczenia, umiejętności i zdolności manualnych, lecz także cierpliwości.