HollyŁódzki uśmiech?

Tak! W obecnych czasach wszystko jest możliwe. Pożądane efekty przynosi wybielanie zębów, zarówno to kosmetyczne, jak i profesjonalnie wykonywane lub zalecane przez stomatologa. Jednak śnieżnobiały uśmiech to tylko jeden z elementów tzw. holywood smile. Drugim niezbędnym czynnikiem są idealnie równe zęby. Tu z pomocą przyjdzie ortodonta. Łódź oferuje wielu lekarzy ortodontów, warto jednak wybrać tego najlepszego, bo korygowanie krzywego zgryzu będzie wymagało nieco więcej czasu niż samo wybielanie. Gdy rozpoczniemy drogę do naszego wymarzonego uśmiechu, musimy się liczyć z wieloma wizytami u  specjalisty. Ortodonta profesjonalnie pomoże dobrać odpowiedni system leczenia.

Jakie mamy możliwości?

Dzisiaj, oprócz tradycyjnego, metalowego aparatu ortodontycznego umieszczanego od strony wargowej, dostępne są inne, mniej inwazyjne w nasz wygląd metody. Stosowane są aparaty kosmetyczne, których kolor dostosowany jest do koloru naszych zębów. Dla bardziej wymagających pacjentów dostępne są również aparaty lingwalne, przyklejane od strony językowej. Wówczas o takim aparacie wie tylko pacjent i ortodonta. Także w Łodzi możemy znaleźć gabinety stosujące tego rodzaju leczenie. Pewny rodzaj krzywego zgryzu wystarczy korygować ruchomą płytką termoformowalną, którą, co prawda można zdjąć w każdej chwili, jednak wymaga od nas dużo samodyscypliny, aby regularnie ją  stosować. Po zakończeniu okresu leczenia, gdy nasze zęby będą wyglądać jak u Angeliny Jolie, trzeba pamiętać o retencji. To bardzo ważny element całego procesu – polega na ustabilizowaniu skorygowanego zgryzu i nowej pozycji zębów. Ale o tym na pewno poinformuje Was lekarz ortodonta.

Z drugiej strony, okazuje się, że piękno może być różnie pojmowane. Czy wiecie, że w Japonii stosuje się zabiegi specjalnie krzywiące zgryz? Tam za wielkie nieszczęście uważane jest posiadanie prostych zębów! Nowy trend nazywa się Yaeba i opanował już cały Kraj Kwitnącej Wiśni. Japończycy uważają bowiem, że idealnie proste i piękne zęby uchodzą za sztuczne. Lepsze jest, według nich, nieperfekcyjne, ale za to nadające niepowtarzalnego charakteru uzębienie. Ciekawe, co na ten temat powiedziałby Twój ortodonta?