Facebook

Usuwanie kamienia nazębnego Łódź

Na czym polega usuwanie kamienia nazębnego?

Zabieg skalingu ultradźwiękowego jest nowoczesną metodą usunięcia kamienia nazębnego. Skaler jest urządzeniem działającym na zasadzie drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Przyłożona do zęba specjalnie wyprofilowana końcówka skalera przenosi drgania na powierzchnię zęba, sprawiając, że kamień nazębny łatwo pęka i odpryskuje. Zabieg zazwyczaj jest dość szybki i bezbolesny.

Kamień nazębny to osad, który tworzy się na skutek mineralizacji płytki nazębnej. Płytka nazębna i osad powstają nieustannie i systematycznie nieoczyszczane są głównym czynnikiem próchnicy oraz chorób przyzębia. Skutkiem tego często jest nieświeży oddech lub brązowo-żółte przebarwienia na powierzchni zębów.

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą specjalnego piasku, wydostającego się pod dużym ciśnieniem z urządzenia zwanego piaskarką.

Piasek zawiera w swoim składzie dużo soli oraz substancje znoszące słony smak. Drobiny piasku podczas piaskowania bardzo dokładnie oczyszczają zęby.

Docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić żadną inną metodą.

Piaskowanie zębów albo poprzedzone jest usunięciem kamienia nazębnego przy pomocy końcówki ultradźwiękowej (tzw. skalera), albo stanowi samodzielny zabieg.Jak często usuwać kamień na zębach

Każdy pacjent powinien zgłaszać się co 6 miesięcy na profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym.

piaskowanie Łódź