Facebook

DSD projektowanie uśmiechu Łódź

DSD projektowanie uśmiechu łódź

Zobacz efekt zanim podejmiesz decyzję

Komputerowe Projektowanie Uśmiechu DSD jest skierowane do tych pacjentów, którzy myślą o zmianie wyglądu swoich zębów i chcieliby zobaczyć, jaki będzie finalny efekt leczenia estetycznego, jeszcze przed rozpoczęciem terapii. Pacjenci niejednokrotnie miewają inne wyobrażenie efektów leczenia stomatologicznego. Nieporozumienia zostają wyeliminowane poprzez stworzenie wizualnego projektu planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu – jeszcze na etapie planowania.

Na czym polega Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu?

Proces Design Smile najczęściej  rozpoczyna się od wykonania serii zdjęć twarzy, zdjęć zębów oraz filmów twarzy, zdjęć rentgenowskich i modeli gipsowych. Bardzo ważnym krokiem procesu komputerowego projektowania uśmiechu jest rozmowa z pacjentem. Jej celem jest poznanie jego cech osobowości i dokładnych wyobrażeń o idealnym uśmiechu.

Gdy dentysta posiada ogół informacji, przechodzi do analizy zależności zachodzących pomiędzy zębami a uśmiechem. Bada kształt, kolor i wielkość zębów,  oraz ich ustawienie. Oprogramowanie komputerowe pomaga w wyznaczeniu linii referencyjnych na twarzy, w tym linii pośrodkowej, linii horyzontalnej i linii wargi dolnej w uśmiechu. Następnie na cyfrowych planszach projektuje od podstaw nowy uśmiech leczonej osoby, konsultując się z nią na bieżąco. Powstaje przejrzysty, w pełni zrozumiały plan leczenia.

DSD
Projektowanie uśmiechu

Wax Up, zobacz projekt swoich zębów na modelu

Na podstawie wytycznych wynikających z komputerowego zaprojektowania uśmiechu w pracowni technicznej powstaje Wax up, czyli nawoskowanie zębów o nowym kształcie. Trójwymiarowa wizualizacja na modelu ułatwia komunikację dentysty z pacjentem. Łatwiej bowiem pokazać niż opisać wyobrażenie o kształcie, długości i szerokości zębów. Obecnie jest to nieodzowny element planowania estetycznej odbudowy zębów w najlepszych gabinetach stomatologicznych.

Mock Up, zobacz projekt swoich nowych zębów na żywo

Jednym z elementów procesu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu może być stworzenie tzw. Mock up, czyli przymiarki kształtu nowych zębów na podstawie protetycznego projektu pracy. W gabinecie stomatologicznym w oparciu o Wax up, czyli wymodelowane przez technika zęby, dentysta wykonuje z masy plastycznej  prototyp przyszłej pracy protetycznej, która umieszczana jest na zębach własnych pacjenta. Dzięki temu pacjent może na żywo sprawdzić, jak będzie wyglądał jego nowy uśmiech i zasugerować w nim ewentualne poprawki.