Jakich szczoteczek używać, nosząc stały aparat ortodontyczny?

Szczoteczki ortodontyczne – szczoteczki, których włókna ułożone są w literę „V”. Kształt ten ułatwia czyszczenie zębów nad i pod zamkami oraz metalowymi łukami. Dostępna jest także specjalnie skonstruowana końcówka Oral-B Ortho, która pasuje do wszystkich szczoteczek elektrycznych Oral-B. Jej układ włókien idealnie dopasowuje się do czyszczonych powierzchni wokół aparatów ortodontycznych.

Szczoteczki Interdental – tzw szczoteczki międzyzębowe lub jednopęczkowe; posiadają maleńką główkę z włóknami. Idealnie nadają się do czyszczenia trudnodostępnych miejsc pod drucikami i wokół zamków. Występują w wersji z wymienną końcówką czyszczącą lub w takiej, w której rękojeść i włókna stanowią jedną całość. Wielkość główki należy dobrać indywidualnie.

Irygatory – usuwają płytkę nazębną przy pomocy silnego strumienia wody. Irygatory oferują możliwość regulacji ciśnienia wody, umożliwiają czyszczenie także szczególnie wrażliwych miejsc. Posiadają duży zbiornik na wodę, do którego można dodawać także płyny do płukania jamy ustnej.